Žymų archyvas: Poveikis aplinkai

Angliavandenilių išteklių naudojimo Kaltinėnų plote perspektyvos

Tradicinių angliavandenilių paieška Lietuvoje vykdoma daugiau kaip 50 metų, o gavyba daugiau nei 20 metų. Nuo 1990 m. iki 2014 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje išgauta apie 4 449 tūkst. t naftos.

Skaityti daugiau

Lenkų mokslininkų išvados dėl netradicinių angliavandenilių žvalgybos

Projekto tikslas – tirti galimą netradicinių angliavandenilių žvalgybos darbų poveikį konkretiems gamtiniams elementams: atmosferai, kraštovaizdžiui, dirvožemiui, paviršiniams ir požeminiams vandenims.

Skaityti daugiau

Naujos angliavandenilių tendencijos Europos Sąjungoje

2015 m. kovo mėnesį Varšuvoje ir Briuselyje vyko keli tarptautiniai renginiai skirti aptarti angliavandenilių, ypač skalūnų angliavandenilių (naftos ir / ar dujų) tyrimą ir gavybą reglamentuojančius aktualius teisės klausimus.

Skaityti daugiau

Lenkijos skalūnų dujų tyrimai – galime jaustis saugūs

Skalūnų dujų žvalgyba hidraulinio ardymo metodu nesukelia ilgalaikių neigiamų pasekmių aplinkai.

Skaityti daugiau

Skalūninių geologinių formacijų genezė ir angliavandenilių gavyba. Poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai (anglų kalba)

Lietuvos mokslų akademija išleido autorių grupės parengtą darbą „Skalūninių geologinių formacijų genezė ir angliavandenilių gavyba: poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai“ (anglų kalba), Vilnius, 2014-10-30, 60 p.

Skaityti daugiau

Aplinkos ministerijoje vyko diskusija dėl skalūnų

Susitikime buvo pateikti nauji skalūnų radioaktyvumo, toksinių metalų tyrimo duomenys, lūžių ir hidrogeologinių salygų interpretacija, aptarti kiti aktualūs klausimai, teisės aktų tobulinimas.

Skaityti daugiau

Planuojama diskusija skalūnų dujų tema su mokslininkais ir Žygaičių bendruomenės atstovais

Planuojamas Aplinkos ministerijos, Lietuvos geologijos tarnybos specialistų, mokslininkų ir Žygaičių bendruomenės narių susitikimas dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos ir gavybos aplinkosauginių aspektų.

Skaityti daugiau

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas: skalūnų dujos nekelia pavojaus aplinkosaugai

„Aplinkosaugos aspektu skalūnų dujos yra nei žalingos, nei naudingos, su sąlyga, kad atsakingi pareigūnai atliks savo darbą. Tinkamai organizuojant ir kontroliuojant darbą, grėsmių neiškils. Dėmesio tam reikės skirti nuolat“ – Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Skaityti daugiau

Susitikimas su Žygaičių bendruomene

Susitikime su Tauragės r. savivaldybės ir Žygaičių bendruomenės nariais dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos gamtosauginių problemų aptarimo dalyvavo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, ministro patarėja Simona Liaudanskytė, viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos geologijos tarnybos direktorius J. Satkūnas ir Giluminių tyrimų skyriaus Naftos geologijos duomenų poskyrio vedėjas V. Lokutijevskis.

Skaityti daugiau

Lietuvos ir Lenkijos žinių mainai skalūnų dujų tema

Būtina daugiau aiškinti apie poveikį aplinkai, nes vis dar išlieka daug nepagrįstų baimių dėl galimos taršos, nepaisant, kad Lenkijoje iki šiol vykdomi tyrinėjimo darbai taršos atvejų nefiksavo, nors šalyje įrengta daugiau nei 55 skalūnų dujų paieškos gręžinių. Buvo aptartas tarpvalstybinis Lietuvos ir Lenkijos požeminio vandens monitoringas, suteikta įdomios ir naudingos informacijos apie geriausios gręžimo praktikos metodus.

Skaityti daugiau

  1. 1
  2. 2

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau