Žymų archyvas: Molio skalūnai

Tarptautinė konferencija „GeoShale 2014“

Geologams jau daugelį metų gerai žinomos „motininės“ angliavandenilių uolienos. Jų tyrinėjimui šiuo metu skiriamas ypatingas dėmesys, nes naujos gręžimo ir gavybos technologijos leidžia išgauti jose glūdinčius išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūnų, tankių uolienų nafta ir dujos) išteklius.

Skaityti daugiau

Vengrija ieško galimybių naudoti netradicinius angliavandenilius

Šiuo metu, Vengrijoje yra išgręžta apie 100 netradicinių angliavandenilių paieškos gręžinių. Šalis planuoja būti viena iš nedaugelio Europos valstybių užsiimanti netradicinių angliavandenilių gavyba.

Skaityti daugiau

Skalūnų kerno cheminė sudėtis

Lietuvos geologijos tarnyba ištyrė skalūnų kerno sunkiuosius metalus ir nustatė, kad jų sudėtyje esančių sunkiųjų metalų kiekiai nėra pavojingi aplinkai.

Skaityti daugiau

Lietuvos ir Lenkijos žinių mainai skalūnų dujų tema

Būtina daugiau aiškinti apie poveikį aplinkai, nes vis dar išlieka daug nepagrįstų baimių dėl galimos taršos, nepaisant, kad Lenkijoje iki šiol vykdomi tyrinėjimo darbai taršos atvejų nefiksavo, nors šalyje įrengta daugiau nei 55 skalūnų dujų paieškos gręžinių. Buvo aptartas tarpvalstybinis Lietuvos ir Lenkijos požeminio vandens monitoringas, suteikta įdomios ir naudingos informacijos apie geriausios gręžimo praktikos metodus.

Skaityti daugiau

Molio skalūnų tyrimai Europoje – tarptautinis GASH projektas

GASH projekto rėmuose vykdyti tyrimai atskleidė naujus dėsningumus, kaip antai: koreliaciją tarp sorbcinių molio skalūnų savybių ir organinės anglies kiekio bei adsorbcinių savybių priklausomybę nuo organinės medžiagos struktūros; poringumo pasiskirstymo dėsningumus organinėje ir neorganinėje medžiagoje bei ne-organinio poringumo kitimo į organinį priklausomybę nuo organinės medžiagos brandumo.

Skaityti daugiau

Lietuvos ordoviko ir silūro argilitai ar skalūnai?

Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. Juozas Paškevičius, 2013

Skaityti daugiau

Skalūninių dujų perspektyvos Lietuvoje

Hab.m.dr Saulius Šliaupa, Gamtos tyrimų centro vyriausiasis darbuotojas, VU geologijos ir mineralogijos katedros profesorius. Leidinys © Energijos Erdvė, 2013

Skaityti daugiau

Kaip atsirado dujos molio skalūnuose

Pažintinis filmukas apie molio skalūnuose susidarančių dujų prigimtį. Gairės – molio skalūnai, dujų susidarymas, geologiniai periodai.

Skaityti daugiau

Skalūnų dujos Lietuvoje

Pažintinis filmukas skalūnų dujų tema Lietuvoje. Skalūnų dujų ir naftos išteklių tyrimai, geofiziniai tyrimai, hidraulinis uolienų ardymas.

Skaityti daugiau

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau