Žymų archyvas: Išsklaidytieji angliavandeniliai

Angliavandenilių išteklių naudojimo Kaltinėnų plote perspektyvos

Tradicinių angliavandenilių paieška Lietuvoje vykdoma daugiau kaip 50 metų, o gavyba daugiau nei 20 metų. Nuo 1990 m. iki 2014 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje išgauta apie 4 449 tūkst. t naftos.

Skaityti daugiau

Lenkų mokslininkų išvados dėl netradicinių angliavandenilių žvalgybos

Projekto tikslas – tirti galimą netradicinių angliavandenilių žvalgybos darbų poveikį konkretiems gamtiniams elementams: atmosferai, kraštovaizdžiui, dirvožemiui, paviršiniams ir požeminiams vandenims.

Skaityti daugiau

Hidraulinio uolienų ardymo įvertinimas geriamojo vandens ištekliams

2015 m. birželį JAV Aplinkos apsaugos agentūra paviešino studiją, kurioje nagrinėjamas galimas hidraulinio uolienų ardymo poveikis geriamojo vandens ištekliams. Vertinimas atliktas JAV Kongreso prašymu.

Skaityti daugiau

Naujos angliavandenilių tendencijos Europos Sąjungoje

2015 m. kovo mėnesį Varšuvoje ir Briuselyje vyko keli tarptautiniai renginiai skirti aptarti angliavandenilių, ypač skalūnų angliavandenilių (naftos ir / ar dujų) tyrimą ir gavybą reglamentuojančius aktualius teisės klausimus.

Skaityti daugiau

Tarptautinė konferencija „GeoShale 2014“

Geologams jau daugelį metų gerai žinomos „motininės“ angliavandenilių uolienos. Jų tyrinėjimui šiuo metu skiriamas ypatingas dėmesys, nes naujos gręžimo ir gavybos technologijos leidžia išgauti jose glūdinčius išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūnų, tankių uolienų nafta ir dujos) išteklius.

Skaityti daugiau

Skalūninių geologinių formacijų genezė ir angliavandenilių gavyba. Poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai (anglų kalba)

Lietuvos mokslų akademija išleido autorių grupės parengtą darbą „Skalūninių geologinių formacijų genezė ir angliavandenilių gavyba: poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai“ (anglų kalba), Vilnius, 2014-10-30, 60 p.

Skaityti daugiau

Vengrija ieško galimybių naudoti netradicinius angliavandenilius

Šiuo metu, Vengrijoje yra išgręžta apie 100 netradicinių angliavandenilių paieškos gręžinių. Šalis planuoja būti viena iš nedaugelio Europos valstybių užsiimanti netradicinių angliavandenilių gavyba.

Skaityti daugiau

Aplinkos ministerijoje vyko diskusija dėl skalūnų

Susitikime buvo pateikti nauji skalūnų radioaktyvumo, toksinių metalų tyrimo duomenys, lūžių ir hidrogeologinių salygų interpretacija, aptarti kiti aktualūs klausimai, teisės aktų tobulinimas.

Skaityti daugiau

Susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos naftos geologijos tyrimų institutų specialistais

Kinijos Liaudies Respublikos delegacijos vadovas pristatė pasiekimus ieškant, tiriant bei įvertinant skalūnų dujų ir naftos išteklius, artimiausius planus skalūnų angliavandenilius talpinančių uolienų tyrimų srityje bei pasiruošimo pramoninei skalūnų dujų gavybai ankstyvojo paleozojaus ankstyvojo silūro sluoksniuose atrastame telkinyje.

Skaityti daugiau

Kokią ekonominę naudą atneša skalūnų dujų pramonė?

Skalūnų dujų pramonė atneša naudos valstybei per surenkamus mokesčius, didina darbo vietų skaičių, mažina dujų kainą ir skatina kitų pramonės sektorių vystymąsi.

Skaityti daugiau

  1. 1
  2. 2

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau