Žymų archyvas: Europos Sąjunga

Naujos angliavandenilių tendencijos Europos Sąjungoje

2015 m. kovo mėnesį Varšuvoje ir Briuselyje vyko keli tarptautiniai renginiai skirti aptarti angliavandenilių, ypač skalūnų angliavandenilių (naftos ir / ar dujų) tyrimą ir gavybą reglamentuojančius aktualius teisės klausimus.

Skaityti daugiau

Makroekonominiai skalūnų dujų gavybos aspektai Europo Sąjungoje

Report for European Commission DG Environment. ICF GHK, Pamela Mathis, Robert Hugman, Harry Vidas, Alistair Ritchie, Thuy Phung, Jerome Kisielewicz, 2014

Skaityti daugiau

Renginys skalūnų dujų tema, įspūdžiai iš Šilutės

Seminaro pranešėjai stengėsi informuoti apie Lietuvos geologinės sandaros ypatumus, galimas grėsmes aplinkai ir taikytinas prevencines priemones, naftos gavybos pramonėje taikomas technologijas, skalūnų dujų gavybos įtaką šalies ekonomikai ir energetikos sektoriui, sukuriamas darbo ir verslo galimybės vietos bendruomenėms, teisinį reguliavimą Europos Sąjungoje ir Lietuvoje.

Skaityti daugiau

Hidraulinio ardymo ir kitų stimuliavimo technologijų, naudojamų skalūnų dujų gavybai, apžvalga

Europos Komisija. Jungtinių tyrimų centras. Energijos ir transporto institutas. Luca Gandossi. © Europos Sąjunga, 2013

Skaityti daugiau

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau