Vengrija ieško galimybių naudoti netradicinius angliavandenilius

Skalūnų dujos Lietuvoje

 

Šiuo metu, Vengrijoje yra išgręžta apie 100 netradicinių angliavandenilių paieškos gręžinių. Šalis planuoja būti viena iš nedaugelio Europos valstybių užsiimanti netradicinių angliavandenilių gavyba.

 

Vengrijos vyriausybės atstovai oficialiai pareiškė, kad šalis ieško galimybių pradėti naudoti tankių uolienų angliavandenilių išteklius (angl. tight gas, tankių uolienų nafta ir dujos), tokiu būdu šalis prisidėtų prie Europos energetinės nepriklausomybės. Vengrijos netradicinių angliavandenilių ištekliai sudaro apie 1500 mlrd.m3, tačiau jų įsisavinimą apsunkina sudėtingos geologinės sąlygos.

makotrough_shale_basin

„MakoTrough“ Skalūnų baseinas Vengrijoje ir Ruminijoje

Attila Nyikos, Vengrijos energetikos tarnybos tarptautinių santykių padalinio vadovo pavaduotojas, pareiškė, kad Vengrija planuoja būti viena iš nedaugelio Europos valstybių užsiimanti netradicinių angliavandenilių, gavyba. Daugelis ES šalių nenori išgauti tankių uolienų ir skalūnų angliavandenilių dėl viešumoje sklindančio susirūpinimo aplinkosaugos klausimais, kadangi tiek tankių uolienų, tiek skalūnų angliavandeniliai išgaunami taikant hidraulinį uolienų ardymą. Šiuo metu, Vengrijoje yra išgręžta apie 100 netradicinių angliavandenilių paieškos gręžinių.

80% gamtinių dujų Vengrija importuoja iš Rusijos.

 

Šaltinis http://www.canadianmanufacturing.com/manufacturing/hungry-looks-open-shale-gas-deposits-142760/

Žymos: , , , ,

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau