Kinija beveik patrigubino savo skalūnų dujų išteklius

Skalūnų dujos Lietuvoje

 

Kinų korporacijos „Sinopec“ duomenimis, Fuling vietovėje patvirtinti skalūnų dujų ištekliai beveik trigubai viršija pirminius vertinimus.

 

china-shale-gas

© Interfax

Pietvakarių Kinijoje, Chongqing savivaldybės Jiaoshiba tyrimų bloke, ištirti skalūnų dujų ištekliai sudaro 273.8 mil. m3. Šioje vietovėje buvo įrengtos 32 skalūnų dujų paieškos gręžinių aikštelės, viso išgręžti 142 gręžiniai. Kinijos Žemės ir išteklių ministerijos aprobuoti skalūnų dujų ištekliai (Fuling vietovėje) viso sudaro 380.6 mil. m3, numatant kasmetinę 10 mil.m3 gavybą.

Kinija tikisi pakartoti JAV skalūnų dujų sėkmės istoriją, kuri dėka šių išteklių iš dujų importuotojo tampa eksportuotoju, tačiau dėl sudėtingų geologinių sąlygų ir nedidelio masto plėtros, kurią vykdo tik kelios valstybinės Kinų kompanijos, atrasti tik keli telkiniai, kuriuos ekonomiškai būtų naudinga eksploatuoti.

Nepaisant didesnių investicinių kaštų, „Sinopec“ korporacija toliau vystys netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos projektus.

Šaltinio nuoroda.

 

Žymos: , ,

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau