Alžyras planuoja ilgalaikes skalūnų dujų sektoriaus investicijas

Skalūnų dujos Lietuvoje

 

Alžyras yra trečias pagal dydį gamtinių dujų tiekėjas į Europą, tačiau šalies angliavandenilių sektorius pastarąjį dešimtmetį jaučia smarkų užsienio investicijų trūkumą.

 

Alžyro valstybinė energetikos bendrovė „Sonatrach“ ateinantį dvidešimtmetį į skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą planuoja investuoti 70 mlrd. JAV dolerių. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Said Sahnoun, pirmasis paieškos gręžinys centrinės Sacharos dykumoje Salah vietovėje, davė teigiamus rezultatus.

Bendrovė tikisi iš numatytų 200 gavybos aikštelių išgauti apie 20 mlrd. m3 skalūnų dujų į metus. Tokie planai kelia vietinės bendruomenės nepasitenkinimą. Įmonės vadovai pripažįsta – galėjome padaryti daugiau, kad išsklaidyti visuomenės susirūpinimą, tačiau tvirtino, kad nuogąstavimai nepagrįsti, nes testavimo metu išgaunamos švarios dujos, hidraulinio ardymo metu panaudotas skystis yra utilizuojamas.

Sonatrach_Algeria_Shale_Gas_Potential_map

Alžyro skalūnų dujų potencialas

 

Alžyras yra trečias pagal dydį gamtinių dujų tiekėjas į Europą, tačiau šalies angliavandenilių sektorius pastarąjį dešimtmetį jaučia smarkų užsienio investicijų trūkumą. Be to, rimtą grėsmę kelia islamistų radikalai, kurie 2013 m. sausį Libijos pasienyje buvo užgrobę Ameno dujų kompleksą.

2013 m. JAV Energetikos informacijos administracijos vertinimu, Alžyro techniškai išgaunamų skalūnų dujų ištekliai sudaro 20.02 trilijonų m3.

 

Šaltinis: http://dunyanews.tv/index.php/en/Business/254750-Algeria-looks-to-invest-70-bn-in-shale-gas-over-2

Žymos: , ,

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau