Susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos naftos geologijos tyrimų institutų specialistais

Skalūnų dujos Lietuvoje

 

Kinijos Liaudies Respublikos delegacijos vadovas pristatė pasiekimus ieškant, tiriant bei įvertinant skalūnų dujų ir naftos išteklius, artimiausius planus skalūnų angliavandenilius talpinančių uolienų tyrimų srityje bei pasiruošimo pramoninei skalūnų dujų gavybai ankstyvojo paleozojaus ankstyvojo silūro sluoksniuose atrastame telkinyje.

 

Š. m. rugpjūčio 25 dieną Lietuvos geologijos tarnyboje įvyko susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos naftos geologijos tyrimo institutų „Sinopec Exploration & Production Research Institute“ ir „Wuxi Research Institute of Petroleum Geology“ specialistų delegacija, vadovaujama dr. Maowen Li.

china-geology

© Lietuvos geologijos tarnyba. Kinijos Liaudies Respublikos naftos geologijos specialistų delegacija

 

Susitikimo metu Kinijos Liaudies Respublikos delegacijos vadovas pristatė pasiekimus ieškant, tiriant bei įvertinant skalūnų dujų ir naftos išteklius, artimiausius planus skalūnų angliavandenilius talpinančių uolienų tyrimų srityje bei pasiruošimo pramoninei skalūnų dujų gavybai ankstyvojo paleozojaus ankstyvojo silūro sluoksniuose atrastame telkinyje su 3 trilijonais kubinių pėdų aptiktų skalūnų dujų išteklių perspektyvas.

Kadangi Kinijos Liaudies Respublikoje perspektyviausi skalūnų dujų ir naftos ištekliai aptikti to paties amžiaus ankstyvojo paleozojaus ankstyvojo silūro sluoksniuose kaip ir Baltijos nuosėdiniame baseine Lietuvoje, abiejų susitikime dalyvavusių delegacijų vadovai pabrėžė bendradarbiavimo plėtojant analitinius geologinius šių išteklių ir juos talpinančių uolienų tyrimus ir kompleksinės duomenų interpretacijos svarbą tarp-regioniniame kontekste.

Po susitikimo Lietuvos geologijos tarnyboje Kinijos Liaudies Respublikos specialistai kartu su Lietuvos geologijos tarnybos specialistais išvyko į Lietuvos geologijos muziejaus kerno saugyklą. Kartu su Kinijos atstovais buvo atlikta ankstyvojo paleozojaus sluoksnių kerno peržiūra bei tolimesniems analitiniams tyrimams paimti reprezentatyviausi argilito bei kitų molingų uolienų kerno mėginiai iš 9 Vakarų Lietuvos gręžinių. Minėtieji kerno mėginiai bus tiriami „Wuxi Research Institute of Petroleum Geology“ naftos tyrimų laboratorijoje, kurioje bus atliekami geocheminiai tyrimai ir organinės medžiagos analizė. Minėtųjų tyrimų rezultatai bus pateikti Lietuvos geologijos tarnybai, atlikta jų kompleksinė interpretacija, o rezultatai panaudoti tiriant Lietuvos skalūnų dujas ir naftą talpinančių uolienų geologinę sandarą siekiant nustatyti netradicinių žemės gelmių išteklių – skalūnų dujų ir naftos potencialą pagal Lietuvos geologijos tarnybos „Lietuvos valstybinių geologinių tyrimų 2011-2015 metų programą „Žemės gelmių erdvinių, atsinaujinančių ir netradicinių išteklių tyrimai.

Žymos: , , , ,

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau