Planuojama diskusija skalūnų dujų tema su mokslininkais ir Žygaičių bendruomenės atstovais

Skalūnų dujos Lietuvoje

 

Planuojamas Aplinkos ministerijos, Lietuvos geologijos tarnybos specialistų, mokslininkų ir Žygaičių bendruomenės narių susitikimas dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos ir gavybos aplinkosauginių aspektų.

 

Spalio 30 d. (ketvirtadienį) 14.30–17.00 val. Aplinkos ministerijoje vyks Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos specialistų, mokslininkų, Lietuvos geologijos įmonių asociacijos ir Žygaičių bendruomenės narių susitikimas dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos ir gavybos aplinkosauginių aspektų.

Susitikime dalyvaus Vilniaus Universiteto gamtos mokslo fakulteto prof. hab. dr. V. Juodkazis, prof. hab. dr. A. Grigelis – Lietuvos moklsų akademijos narys, prof. hab. dr. Robertas Mokrikas – Lietuvos mokslų akademijos narys, prof. hab. dr. S. Šliaupa., doc. dr. J. Taminskas, dr. S. Gulbinskas ir kiti.

Darbotvarkė:

  • Aplinkos ministras K. Trečiokas – Įvadas ir kvietimas diskusijai;
  • Lietuvos geologijos tarnybos direktorius J.Satkūnas, pranešimas – „Lietuvos skalūnai – nauji tyrimų duomenys ir grėsmių prevencija“;
  • Pasisakymai, diskusija.

 

Anksčiau vykusios diskusijos temas galite apžvelgti čia.

 

Lietuvos geologijos tarnybos informacija

Žymos: , , , ,

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau