Naujienos / Lietuvoje

Angliavandenilių išteklių naudojimo Kaltinėnų plote perspektyvos

Tradicinių angliavandenilių paieška Lietuvoje vykdoma daugiau kaip 50 metų, o gavyba daugiau nei 20 metų. Nuo 1990 m. iki 2014 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje išgauta apie 4 449 tūkst. t naftos.

Skaityti daugiau

Šilutės – Tauragės ploto naftos perspektyvos

Tikėtina, kad gali būti surastos naujos naftingos struktūros arčiau Kaliningrado srities, kur nafta išgaunama iš tų pačių kambro sluoksnių, kaip ir Lietuvoje.

Skaityti daugiau

Aplinkos ministerijoje vyko diskusija dėl skalūnų

Susitikime buvo pateikti nauji skalūnų radioaktyvumo, toksinių metalų tyrimo duomenys, lūžių ir hidrogeologinių salygų interpretacija, aptarti kiti aktualūs klausimai, teisės aktų tobulinimas.

Skaityti daugiau

Skalūnų kerno cheminė sudėtis

Lietuvos geologijos tarnyba ištyrė skalūnų kerno sunkiuosius metalus ir nustatė, kad jų sudėtyje esančių sunkiųjų metalų kiekiai nėra pavojingi aplinkai.

Skaityti daugiau

Planuojama diskusija skalūnų dujų tema su mokslininkais ir Žygaičių bendruomenės atstovais

Planuojamas Aplinkos ministerijos, Lietuvos geologijos tarnybos specialistų, mokslininkų ir Žygaičių bendruomenės narių susitikimas dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos ir gavybos aplinkosauginių aspektų.

Skaityti daugiau

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas: skalūnų dujos nekelia pavojaus aplinkosaugai

„Aplinkosaugos aspektu skalūnų dujos yra nei žalingos, nei naudingos, su sąlyga, kad atsakingi pareigūnai atliks savo darbą. Tinkamai organizuojant ir kontroliuojant darbą, grėsmių neiškils. Dėmesio tam reikės skirti nuolat“ – Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Skaityti daugiau

Susitikimas su Žygaičių bendruomene

Susitikime su Tauragės r. savivaldybės ir Žygaičių bendruomenės nariais dėl išsklaidytųjų (skalūnų) angliavandenilių žvalgybos gamtosauginių problemų aptarimo dalyvavo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, ministro patarėja Simona Liaudanskytė, viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos geologijos tarnybos direktorius J. Satkūnas ir Giluminių tyrimų skyriaus Naftos geologijos duomenų poskyrio vedėjas V. Lokutijevskis.

Skaityti daugiau

Susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos naftos geologijos tyrimų institutų specialistais

Kinijos Liaudies Respublikos delegacijos vadovas pristatė pasiekimus ieškant, tiriant bei įvertinant skalūnų dujų ir naftos išteklius, artimiausius planus skalūnų angliavandenilius talpinančių uolienų tyrimų srityje bei pasiruošimo pramoninei skalūnų dujų gavybai ankstyvojo paleozojaus ankstyvojo silūro sluoksniuose atrastame telkinyje.

Skaityti daugiau

Lietuvos skalūnų radioaktyvumas

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) bendradarbiaudama su Radiacinės saugos centru (RSC) atliko gama spektrometrinius tyrimus, kurių metų buvo tiriamas ankstyvojo silūro argilitų (skalūnų) kerno mėginių natūralus gamtinis radioaktyvumas bei jo atitikimas Lietuvos Respublikoje nustatytoms radiacinės saugos normoms.

Skaityti daugiau

Pristatyti nauji skalūnų angliavandenilių tyrimų Lietuvoje rezultatai

2014 m. balandžio 28 d. – gegužės 2 d. Vienoje (Austrija) vykusioje Europos Geomokslų Sąjungos generalinėje asamblėjoje dalyvavusi Lietuvos geologijos tarnybos Giluminių tyrimų skyriaus vedėja Jurga Lazauskienė pristatė naujausių Lietuvos skalūnų angliavandenilius talpinančių uolienų tyrimų bei prognozinių skalūnų naftos / dujų išteklių vertinimo rezultatus.

Skaityti daugiau

  1. 1
  2. 2

 

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis

Skalūnų dujų išteklių žemėlapis
Skalūnų dujų projektas

Projekto „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“ Nr. ENER/C2/SUB/492-2012/1/SI2.647111 informacija

ES flag Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos bei Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato iniciatyvą informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą, potencialias grėsmes aplinkai ir žmonių sveikatai, įtaką klimato kaitai siekiant energetiškai efektyvios mažo kiekio anglies dvideginio ekonomikos, 2013 m. buvo surengti informaciniai renginiai netradicinių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos tema bendruomenėms, verslo atstovams ir savivaldai, kurių teritorijoje planuojama tirti ir išgauti išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius.

Visą informaciją susijusią su projektu rasite žemiau paspaudę nuorodą.

Plačiau